top of page

Pärandihoidla

võistlustöö | 2019

Autorid: Jaan Tiidemann, Jarmo Vaik, Eve Komp, Liina-Liis Pihu, Grete Veskiväli

STRATA

Pärandihoidla arhitektuur on inspireeritud Põhja-Eesti rannikumaastikust, milles on maapinna kerkimisel ja mere taganemisel tekkinud erinevad kihid. Neil kihtidel on kindel asetus ja ajaline järjestus - vanemad kihid asuvad all ja uuemad pealpool. Kihte saab käsitleda ka abstraktsemalt: kui kultuuri kirjeldamise ja pärandi mõtestamise vahendit. Kihtide vaatlus, eristamine ja väljatoomine ongi sageli pärandi uurimise oluliseks meetodiks.

Pärandihoidla arhitektuuris on kesksel kohal kiht-kihiline peakorpus, millesse lõikub ringikujuline avar õu. Astmeliselt laskuv hoone kaardub ümber loodusliku õueala ning kaitseb seda ümbritseva keskkonna ja põhjatuulte eest. Peakorpus koos oaasiliku õuega, kus kasvavad Põhja-Eestile omased niidutaimed, moodustavad tööstuspargis selgelt eristuva dominandi. Peakorpusega liitub diskreetse värvi ja vormiga lahendatud ladude-plokk, mis sulandub ümbritsevasse tööstuspargi arhitektuuri.

Pärandihoidla arhitektuurse kontseptsiooni osaks on ka hoone ette kavandatud põld, millega säilitatakse muidu tööstuslikus keskkonnas põline maakasutusviis. Põld on piisavalt suur, et seda välja rentida ning hoida seega kinnistu hoolduskulud kontrolli all. Põllul saab kasvada aastati erinev vili – olgu see siis näiteks rukis, naeris või vaarikas.

Address

Narva mnt. 7d, Tallinn 10117

Contact

Ninja Stuudio OÜ

jaantiidemann@gmail.com

+37256617725

bottom of page