top of page

Kalaranna aed

võistlustöö | 2017

Autorid:

HGA Arhitektuur
Jaan Tiidemann Arhitektibüroo
KUU arhitektid
QP Arhitektid

KALARANNA AED

Kalaranna kvartali arhitektuurne lahendus põhineb Looduse ja tehiskeskkonna dialoogil, milles esimene
Peegeldub kvartali vertikaalpindadel ning teine maapinnal. Kvartal koosneb kuuest majast ning nende vahel asuvast avatud linnaruumist. Majade võtmeks on Genius loci - endisest rannas asunud merega seotud tööstusest tuletatud arhitektuurikeel. Selles merekonteinereid meenutavas lihtsas vormis peegelduvad materjalina klaas ja teras, mida iseloomustavad kõvadus, külmus, siledus ja peegeldumine.

Majade vaheline ruum seevastu kätkeb endas looduslikkust, mille märgusõnad on pehmus, soojus ja katsutavus ning põhimaterjalideks puit ja liivakivi. Ka need kannavad paiga ajaloolist vaimu, millest puit viitab randlaste paatidele ning liivakivi kalamaja klindile, mida meri on tänase kvartali kohal varem aastasadu murendanud. Majade vaheline intensiivne haljastus loob askeetlike majadega mõjusa paari.

Igal majal eristub kõrge esimene korrus, milles äripinnad ja loft-tüüpi korterid loovad tänavatasapinnal linliku mitmekesisuse. Esimeselt korruselt paistev elu ja tegevus annavad linnaruumile äärmise varieeruvuse ja atraktiivsuse. Kõrgemal asuvad väliselt sarnased korterid tagavad elanikele linnale omase anonüümsuse ja seeläbi privaatsuse ning turvatunde. Kalaranna kvartali identiteet eristub selgelt kalamaja omast - see tugevdab mõlemat.

Address

Narva mnt. 7d, Tallinn 10117

Contact

Ninja Stuudio OÜ

jaantiidemann@gmail.com

+37256617725

bottom of page